معماری
سرخط خبرها

شیوانا 100 – معنای واقعی خشونت

شیوانا با شاگردان صحبت می کرد. خبر آوردند که یکی از افسران امپراتور در بازار از فروشنده ای جنسی را بسیار ارزان تر از قیمت واقعی اش خواسته و چون فروشنده حاضر نشده جنس را به او بفروشد با خشونت با او رفتار کرده و با شلاق اسب فروشنده را به باد کتک گرفته است. شیوانا سراسیمه به بازار رفت و آنجا افسر را دید که مغرورانه از کاری که کرده دفاع می کند و مرد فروشنده را لایق خشونت می داند.

شیوانا بی اعتنا به افسر امپراتور به سراغ مرد فروشنده رفت و او را دلداری داد و آنگاه با حالتی ناراحت گفت:” تو معنای واقعی خشونت را نمی دانی! فقط چون حس می کنی به واسطه شغلی که در درگاه امپراتور داری حق خشونت داری چنین می کنی!؟” افسر با عصبانیت گفت:” او باید تفاوت مشتری ها را درک کند و وقتی مرا با دیگران یکی دانسنت لیاقتش کمی شلاق و رفتار خشن است!؟”

شیوانا سری تکان داد و گفت: ” اگر می خواهی معنای واقعی خشونت را یادبگیری ، خودت را جای کسی بگذار که مورد ظلم و خشونت قرار گرفته است و از چشمان فرد ظالم و خشن در این موردقضاوت نکن. آنگاه وقتی خودت در جای مظلوم قرار گرفتی خواهی فهمید که خشن بودن چقدر زشت و نکوهیده است. ” آنگاه شیوانا رو به شاگردانش کرد و به آنها گفت:” بدانید که اگر هنگام عصبانیت خودتان را کنترل نکردید و روزی اجازه دادید که خشونت بر شما غالب شود بدانید آن روز برای جبران خیلی دیر خواهد بود.”

داستان های شیوانانویسنده : فرامرز کوثری

سایت رسمی داستان های شیوانا

www.hkowsari.ir

همچنین ببینید

شیوانا, سایت رسمی شیوانا

شیوانا 172 – گل دعوای گوزن ها را تماشا نمی کند!

بهار بود و شیوانا در کنار چشمه ای نشسته بود و به گل ها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =

قالب وردپرس