معماری
سرخط خبرها

شیوانا 110 – جذب دو طرفه است!

مردی به سرووضع خودش نمی رسید و بهداشت را رعایت نمی کرد. روزی در بازار مقابل شیوانا ایستاد و در حالی که نسبت به وضعیت نامناسب خودش بی اعتنایی نشان می داد به شیوانا سلام کرد. شیوانا با مهربانی پاسخش را داد و به او گفت:” می بینم آلودگی و سیاهی خیلی تو را دوست دارند!؟”

مرد با تعجب پرسید:” اما استاد! مگر چیزهای بی جان هم به انسان علاقه مند می شوند و جذب انسان می شوند!؟”

شیوانا سرش را به علامت تائید تکان داد و گفت:” البته!  جذب همیشه دو طرفه است. وقتی به سمت چیزی کشش پیدا می کنی بدان و آگاه باش که آن چیز هم به سمت تو جذب می گردد. وقتی دوست داری نقطه خاصی از منزل یا مغازه یا هر جای دیگری روی زمین بنشینی بدان که آن نقطه تو را صدا زده و از تو خواسته آنجا بنشینی! اگر لباس و سرووضع تو اینطوری است پس این نشان می دهد که کثافتی و چیزهای ناتمیز تو را دوست دارند!؟ حال از خودت بپرس که آیا تو هم دوست داری که این جور چیزها به تو علاقه مند شوند!؟”

می گویند از آن روز به بعد مرد به هم ریخته مرتب تر شد و بیشتر به سرووضعش رسید. او به اطرافیانش می گفت:” از روزی که شیوانا آن حرف را به من زد دیدم از کثافتی و آلودگی چندان خوشم نمی آید و بعد متوجه شدم که خود به خود دارم نظافت و پاکیزگی را رعایت می کنم! مثل اینکه از آن روز به بعد کثافتی هم از من خوشش نمی آمد!”

داستان های شیوانانویسنده : فرامرز کوثری

سایت رسمی داستان های شیوانا

www.hkowsari.ir

همچنین ببینید

شیوانا, سایت رسمی شیوانا

شیوانا 172 – گل دعوای گوزن ها را تماشا نمی کند!

بهار بود و شیوانا در کنار چشمه ای نشسته بود و به گل ها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =

قالب وردپرس