معماری
سرخط خبرها

شیوانا 120 – چقدر خدا داری؟!

مرد و زنی نزد شیوانا آمدند و از او خواستند تا برای بدرفتاری و اعمال ناهنجار فرزندانشان توجیهی بیاورد. مرد گفت:” من همیشه سعی کرده ام در زندگی به خدا وند معتقد باشم. همسرم هم همینطور! اما چهار فرزندم نسبت به رعایت مسائل اخلاقی بی اعتنا هستند و آبروی ما را در دهکده برده اند. چرا با وجودی که هم من و هم همسرم به خالق کاینات معتقدیم دچار این مشکل شده ایم؟”

شیوانا از آنها پرسید: “ساختمان خانه خود را برایم تشریح کنید!”

مرد با تعجب جواب داد:” این چه ربطی به رفتار فرزندان ما دارد.ولی خوب یک حیاط بزرگ با دیوارهای کوتاه است و یک ساختمان بزرگ وسط آن که داخل آن اتاق های بزرگ با پنجره های بزرگ و اثاثیه درون ساختمان هم بسیار کامل است. در گوشه حیاط هم انبار بزرگی داریم و آن سوتر حیاط هم آشپزخانه و حمام و توالت!”

شیوانا پرسید:”درون این خانه بزرگی که گفتی چقدر خدا دارید؟!”

زن با تعجب پرسید:” منظورتان چیست! مگر می توان درون خانه خدا داشت!؟”

شیوانا گفت: ” بله! فقط اعتقاد داشتن کافی نیست! باید خدا را در کل زندگی پخش کرد و در هر بخش از زندگی و فکر و کارمان سهم خدا را هم در نظر می گیریم. برایم بگوئید در هر اتاق چقدر جا برای کارهای خدایی کنار گذاشتید. آیا تا به حال در آن منزل برای فقیران و نادارها مراسمی برگزار کرده اید. آیا از آن آشپزخانه برای پختن غذا برای درراه مانده ها و تهی دستان استفاده ای شده است. آیا پرده ای که بر پنجره ها آویخته اید نقشی خدایی بر آن وجود دارد. بروید و ببینید چقدر در زندگی خودتان خدا را پخش کرده اید و ردپای خدا در کجاهای منزلتان می توانید پیدا کنید. اگر هر چهار فرزند شما به بیراهه کشانده شده اند ، این نشان آن است که در آن منزل شما حضور خدا را کم دارید. اعتقادی که ادعای آن را می کنید به صورت عملی در زندگی خودتان پخش کنید ، خواهید دید که نه تنها فرزندان شما بلکه بسیاری از جوانان و پیران اطراف شما هم به راه صلاح کشانده خواهند شد.”

داستان های شیوانانویسنده : فرامرز کوثری

سایت رسمی داستان های شیوانا

www.hkowsari.ir

همچنین ببینید

شیوانا, سایت رسمی شیوانا

شیوانا 172 – گل دعوای گوزن ها را تماشا نمی کند!

بهار بود و شیوانا در کنار چشمه ای نشسته بود و به گل ها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − دو =

قالب وردپرس