معماری
سرخط خبرها

شیوانا 56 – تو آنجا چه می کردی!؟

روزی شیوانا در جمع شاگردانش درس معرفت می داد. جوانی از راه رسید و شرمسار و سرافکنده از شیوانا خواست تا اجازه دهد در کلاس او شرکت کند. شیوانا لبخندی زد و جوان را نزدیک خود فراخواند و او را کنار خود نشاند. چند دقیقه ای که گذشت یکی از شاگردان باسابقه شیوانا از جا بلند شد و با صدای بلند طوری که همه بشنوند به سمت جوان تازه از راه رسیده اشاره کرد و گفت:” استاد! من چندین بار این جوان را دیده ام که در محله های بد و نامناسب شهر رفت و آمد دارد و به رفتارهای ناشایست اقدام می کند.  آیا مناسب است که او را کنار خود جای دهید؟!”

شیوانا با خشم از شاگرد قدیمی خواست فورا کلاس را ترک کند. همه تعجب کردند. شاگرد قدیمی سرافکنده به سمت در رفت و قبل از خروج به سمت شیوانا برگشت و با گله گفت:” استاد! شما به جای جواب سوالم ، چرا مرا از  کلاس بیرون انداختید؟ مگر من چه گناهی کردم!؟”

شیوانا با همان عصبانیت گفت:” برایم مهم نیست چه گناهی کرده ای! فقط زمانی حق داری به کلاس برگردی که برای من و بقیه شاگردان دقیقا توضیح دهی ، تو خودت در مرحله بدنام شهر چه می کردی که توانستی این جوان را بارها در آنجا ببینی و شاهد رفتارهای نامناسب او در آنجا باشی!؟ تو خودت آنجا چه می کردی!؟”

داستان های شیوانا – نویسنده : فرامرز کوثری

سایت رسمی داستان های شیوانا

www.hkowsari.ir

همچنین ببینید

شیوانا, سایت رسمی شیوانا

شیوانا 172 – گل دعوای گوزن ها را تماشا نمی کند!

بهار بود و شیوانا در کنار چشمه ای نشسته بود و به گل ها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =

قالب وردپرس