معماری
سرخط خبرها

شیوانا 61 – فرشته یا گرگ!

شیوانا استاد معرفت مشغول درس دادن بود که یکی از افسران امپراتور همراه سربازانش بی ادبانه وارد جلسه شد وکنار دیوار ایستاد و به حرف های استاد گوش فرا داد. شیوانا بی اعتنا به افسر به حرف خود ادامه داد و گفت: “می گویند درون هر انسانی دو فرشته هستند که یکی انسان را به خوبی و دیگری به بدی وسوسه می کند!امروز می خواهیم راجع به این موضوع صحبت کنیم!”افسر بلافاصله وسط بحث پرید و به سمت شیوانا رفت و   مستقیم مقابل استاد ایستاد وبا صدای بلند گفت:” اما جناب امپراتور گفته است که درون انسان گرگ هایی هستند که دائم با هم در جدالند! آیا شما با این حرف امپراتور مخالف هستید!؟”

شیوانا به چشمان افسر خیره شد و تبسمی کرد و گفت:” بلی! حق با امپراتور است. درون هر انسانی دو نوع گرگ وجود دارد. یکی از گرگ ها مهربان است و ساکت و آرام و به هیچ کس آزار نمی رساند و اهل مکر و حیله نیست و فقط زمانی واکنش نشان می دهد که کسی از مسیر درست منحرف شده باشد و یا به او آزار برساند. در مقابل گرگ دیگری هم درون انسان هست که همیشه خشمگین است و دائم سعی در کینه ورزی و آسیب رسانی به دیگران دارد و بی دلیل به هر کسی که سرراهش سبز شود حمله می کند! این دو گرگ مهربان و خشمگین در وجود انسان ها دائم در جنگ و جدال هستند!”

افسر امپراتور که از این جواب شیوانا یکه خورده بود شرمنده و خجل پرسید:” و کدام گرگ معمولا برنده می شود!؟”

شیوانا با لبخند گفت:” این بستگی به من و تو دارد که کدام گرگ را بیشتر غذا بدهیم! و به کدام گرگ بیشتر رسیدگی کنیم! “

آنگاه شیوانا رو به افسر کرد وپرسید:” پس می بینید که امپراتور درست گفته اند که درون هر انسانی گرگ هایی است که با هم در جدالند! آیا شما با این حرف امپراتور مشکلی دارید!؟”

افسر هیچ نگفت و بلافاصله به همراه سربازانش مدرسه شیوانا را ترک کرد و رفت.وقتی افسر رفت شیوانا به سمت شاگردان برگشت و گفت:” مهم نیست این دو موجودی که درون هر فردی در جدال اند گرگ باشند یا فرشته! مهم این است که شما به کدام یک خوراک می دهد و کدام یکی را می پرورانید!”

داستان های شیوانا – نویسنده : فرامرز کوثری

سایت رسمی داستان های شیوانا

www.hkowsari.ir

همچنین ببینید

شیوانا, سایت رسمی شیوانا

شیوانا 172 – گل دعوای گوزن ها را تماشا نمی کند!

بهار بود و شیوانا در کنار چشمه ای نشسته بود و به گل ها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =

قالب وردپرس