معماری
سرخط خبرها

شیوانا 98 – هنوز هم یکی داری !

مرد ثروتمندی که مال و منال فراوان داشت همراه خدمتکاران و زنان خود از مقابل مدرسه شیوانا عبور می کرد. او را دید که روی تخته سنگی نشسته است و با شاگردان صحبت می کند. یکی از شاگردان اشاره به مرد ثروتمند کرد و از شیوانا پرسید:” استاد! می بینید این مرد دو تا همسر دارد!؟ او به اینکار افتخار می کند!”

شیوانا لبخندی زد و گفت:” او یک همسر بیشتر ندارد!”

مرد ثروتمند که صدای شیوانا را شنیده بود ایستاد و با صدای بلند فریاد زد:” نخیر جناب استاد! این دو نفرهردو همسران بنده هستند. اولین همسرم این خانم زردپوش بود که با عشق با او ازدواج کردم. و دومی این بانوی سفید پوش است که او هم با محبت فراوان همسر من شد. هر دوی آنها مرا تا اعماق وجودشان دوست دارند!؟”

شیوانا دوباره با تبسم سرش را به علامت نفی تکان داد و گفت:” قبول ندارم. تو وقتی به سراغ همسر دوم رفتی ، از دل همسر اول بیرون افتادی. با فرض اینکه همسر دوم تو را بلهوس عیاش نداند و واقعا به خودت دلبسته باشد، پس نهایتا تو همین دومی را داری. اولی که می بینی همراه توست از سر ناچاری و لاعلاجی است که همراهی ات می کند! می گویی نه ؟! این را می توانی از هر زنی از جمله زن دوم ات بپرسی!؟ متاسفم دوست من! تو در خوشبینانه ترین حالت همیشه فقط یک همسر داشتی و هنوز هم یکی داری !”

داستان های شیوانانویسنده : فرامرز کوثری

سایت رسمی داستان های شیوانا

www.hkowsari.ir

همچنین ببینید

شیوانا, سایت رسمی شیوانا

شیوانا 172 – گل دعوای گوزن ها را تماشا نمی کند!

بهار بود و شیوانا در کنار چشمه ای نشسته بود و به گل ها و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

قالب وردپرس